Gdańsk moje miasto

Gdańsk jest największym miastem Trójmiasta, łączącym w sobie zarówno cechy wielkomiejskie jak i kameralny urok nadmorskiego kurortu. Na mapie Gdańska zachwyca Starówka. To miejsce niezwykle klimatyczne i nastrojowe. W mieście styka się architektura z wielu okresów: gotyku, renesansu, baroku. Spotyka się także budowle manierystyczne, takie jak Złota Brama czy Wielka Zbrojownia.

Ważnym punktem na mapie Gdańska jest ulica Mariacka, zabytkowy Żuraw oraz Kościół Świętej Katarzyny. Z kolei prawdziwym symbolem miasta jest Pomnik Neptuna, miejsce spotkań mieszkańców oraz punkt obowiązkowy na każdej wycieczce do Gdańska.

Co jeszcze cieszy się popularnością? Wbrew pozorom jest to Stocznia Gdańska, popularny punkt na mapie Gdańska, kojarząca się z ważnymi wydarzeniami historycznymi, w tym protestami stoczniowców z czasów działalności Solidarności. Na początku XXI wieku na terenie stoczni odbywały się koncerty wielu gwiazd. Wystąpił tam między innymi Rod Steward, Scorpions czy Kylie Minoque.

W Gdańsku ważną rolę odgrywa również kultura. Znajduje się tam opera, filharmonia oraz wiele kin i teatrów. Ciekawym miejscem na mapie Gdańska jest Półwysep Westerplatte. Obecnie znajduje się tam pomnik, upamiętniający bohaterskie zachowanie polskich żołnierzy w czasie oblężenia, które uważa się na symboliczny początek II wojny światowej. Na turystów czekają w Gdańsku liczne, piaszczyste plaże. Najpopularniejsze są te w dzielnicy Jelitkowo oraz w Gdańsku Brzeźnie. Przyciągają zarówno pięknymi krajobrazami jak i bliskością dużego miasta, które oferuje nam tak wiele rozrywek.