Gdynia moje miasto

Gdynia wraz z Gdańskiem i Sopotem należy do metropolii Trójmiasta, jest typowym miastem portowym. Gdyński port jest drugim co do wielkości w naszym kraju. Znajdują się tam liczne zakłady przetwórstwa rybnego oraz ogólnospożywczego. Poza przemysłem, w Gdyni kwitnie również turystyka. W mieście znajdują się liczne plaże oraz atrakcje, przyciągające przyjezdnych z całego kraju.

Turyści najchętniej wybierają się na kąpielisko w Gdyni Orłowie, gdzie znajduje się malownicze molo. Popularnością cieszą się również kąpielisko w Gdyni Śródmieściu, Babich Dołach oraz w dzielnicy Reduta.

Ważnym punktem na mapie Gdyni jest Skwer Kościuszki. To reprezentacyjna aleja miasta, znana zarówno mieszkańcom jak i turystom. Przy Skwerze znajduje się miedzy innymi Centrum Kultury i Rozrywki Gemini oraz piękna fontanna. Na Nabrzeżu Pomorskim z kolei cumują znane statki i okręty, w tym ORP Błyskawica oraz majestatyczny żaglowiec Dar Pomorza.

Nie można zapomnieć również o sektorze kulturalnym. W Gdyni znajduje się wiele kin, muzeów i teatrów. Najpopularniejszym z nich jest Teatr Muzyczny imienia Danuty Baduszkowej. Turyści wyjątkowo ulubili sobie również Akwarium Gdyńskie. W tym wyjątkowym obiekcie, zlokalizowanym przy Molu Południowym, można podziwiać wiele gatunków ryb, gadów, płazów i bezkręgowców. Na co dzień otwarte są tak również liczne wystawy muzealne. Co ciekawe, od 2007 roku do użytku oddana została Sala Mokrą, gdzie każdy z turystów może włożyć dłonie do wody i dotknąć pływających w niej ryb czy znajdujących się tam roślin.