Sopot moje miasto

Sopot jest jedynym z najbardziej znanych polskich kurortów. W Trójmieście zasługuje na miano nowoczesnego, nadmorskiego miasteczka, przyciągającego turystów jak magnes. W czym tkwi siła Sopotu? Z jednej strony jest to ośrodek niewielki, kameralny, ale z drugiej strony przyjezdnych przyciąga bliskość większych miast, takich jak Gdynia czy Gdańsk.

Najważniejszymi punktami na mapie Sopotu są sopockie Molo i Opera Leśna. Molo w Sopocie jest najdłuższym tego typu pomostem w głąb morza. Posiada nawet własną stronę internetową. Na Molo odbywa się wiele imprez. Ten pomost wystąpił również w wielu filmach i teledyskach. Sopockie Molo jest ulubionym miejscem spotkań i spacerów zarówno mieszkańców miasta jak i turystów. Kolejnym takim miejscem jest Opera Leśna. To najbardziej znany amfiteatr w Polsce, miejsce, w jakim odbywa się szereg koncertów oraz festiwali, w tym popularny Sopot Festiwal. Opera Leśna została wybudowana w 1909 roku, a w latach 2010-2012 przeszła gruntowny remont.

Poza Molo i Operą Sopot kusi również piaszczystymi plażami oraz wieloma obiektami noclegowymi. Można zanocować zarówno w kwaterze prywatnej, kameralnym pensjonacie jak i luksusowym hotelu ze SPA. Jednym z najbardziej znanych jest Grand Hotel w Sopocie. Osoby, które nie mogą pozwolić sobie mną nocleg w nim, traktują ten obiekt jako atrakcję turystyczną i robią sobie zdjęcia na jego tle. Sopot kojarzy się nam w miejscem modnym i ekskluzywnym. To idealne miejsce na spędzenie zarówno weekendu jak i dłuższego urlopu.