Zakochać się w Gdańsku

Gdańsk jest największym miastem Trójmiasta, to wspaniałe miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji, wczasów ze znajomymi, romantycznego weekendu czy szalonej wyprawy ze znajomymi. Gdańsk to miasto ważne z punktu widzenia historycznego. Jest uznawane na miejsce, gdzie symbolicznie rozpoczęła się druga wojna światowa. Tam również rozpoczął się upadek komunizmu w Europie Środkowej. Westerplatte, Stocznia Gdańska: dziś to miejsca niemal kultowe dla miłośników historii drugiej wojny jak i czasów okupacji.

W Gdańsku znajduje się wiele zabytków, które są jednocześnie niekwestionowanymi atrakcjami turystycznymi. Na Głównym Mieście znajdują się między innymi takie zabytki jak: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP w Gdańsku i inne kościoły, baszty i bramy miejskie, Wielka Zbrojownia, Katownia i Wieża Więzienna, Hala Targowa czy słynne ulice. Stare Miasto oferuje nam takie atrakcje jak: kościół św. Katarzyny i inne świątynie, Ratusz Starego Miasta, Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 czy Wielki Młyn, gdzie obecnie znajduje się nowoczesna galeria handlowa.

Wspaniałe, gdańskie zabytki to również Twierdza Gdańsk, Reduta Napoleońska, spichrze, Letnia rezydencja Jana Uphagena przy ul. Kieturakisa, Państwowa Opera Bałtycka we Wrzeszczu, park Oliwski z Ogrodem Botanicznym i Palmiarnią, Pomnik Bitwy Oliwskiej na Górze Kościuszki oraz Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port.